Modem Şifresi Unuttum Nasıl Bulabilirim?

Arkadaşlar bu yazımda sizlere genel sorulardan birinin cevabını vermeye çalışacağım. Adsl Modem Şifresi bir kere girilir ve yenisi alına kadar devamlı kullanılır tabi ki lazım olduğunda şifre o an aklınıza gelmez ve şifreyi unutursunuz  bir türlü şifre aklınıza gelmez peki şifreyi bulamadığınız zaman ne yapmalıyız.

Çözümü çok basit aslında Eğer ki modeme default şifresini yani fabrika şifresini değiştirildi ise  Modemin Arka Tarafında küçük toplu iğne girecek şekilde bir yer var oraya iğne yada kalem ucu gibi bir çizimle 5-6 saniye basılı tutarak modemin ışıkları yanıp sönünceye kadar basılı tutup resetlemek olacaktır.

Modemin girmiş olduğunuz şifreler fabrika ayarlarına geri dönecektir. Burada yapmış olacağız yeniden şifre girmek ve internet çıkmanız için internet sağlayıcının kullanıcı adını ve şifresini tekrar girmek olacaktır.

 

Tabi Bu arada Modem arayüzüne girmek için Fabrika ayarlarının Default kullanıcı ve şifresini girmeniz olacaktır. Eğer klavuzu yoksa Modem Markalarına Göre Giriş Şifrelerini öğrenmek için sizler için bir liste oluşturdum bu liste sayesinde bulabilirsiniz.

Adsl Modem Fabrika Çıkış Şifreleri Nedir?

modem arayüzüne girişte şifreyi kayıp ettiniz veya unuttuysanız, modemi yeniden sıfırlamak olacaktır, sıfırlama yaptığınızda Adsl Modem içerisinde yaptığınız tüm ayarların kayıp olacağını unutmayın, bu ayarları tekrar yapılandırma yapmanız gerekir.